Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти
Правила поведінки здобувача освіти в ЗДО базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України, рішеннях органів місцевого самоврядування та Статуті закладу.
Правила поведінки учасників освітнього процесу в закладі освіти забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини.
Закон України "Про дошкільну освіту"
Стаття 18. Учасники освітнього процесу
1. Учасниками освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є:
вихованці;
педагогічні працівники (керівники закладів дошкільної освіти (директори), заступники керівників закладів дошкільної освіти з організації освітнього процесу, керівники (завідувачі) дошкільних підрозділів, вихователі-методисти, вихователі, асистенти вихователів, вчителі, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи, соціальні педагоги, інструктори з фізичної культури, інструктори слухових кабінетів, музичні керівники, керівники гуртків, студій, секцій тощо), повний перелік посад яких затверджується Кабінетом Міністрів України;
помічники вихователів закладів дошкільної освіти;
інші працівники закладів дошкільної освіти;
батьки вихованців;
асистенти дітей з особливими освітніми потребами (у разі їх допуску відповідно до вимог законодавства);
фізичні особи, які провадять педагогічну діяльність у сфері дошкільної освіти.
2. Залучення будь-яких осіб до участі в освітньому процесі (проведенні занять, інших заходів) здійснюється за рішенням керівника суб’єкта освітньої діяльності. Відповідальність за зміст таких занять, інших заходів несе керівник суб’єкта освітньої діяльності.
Не можуть залучатися до участі в освітньому процесі (проведенні занять, інших заходів) особи, які не мають права працювати в закладі дошкільної освіти відповідно до частини третьої статті 25 цього Закону.
ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ПЕРЕБУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
1. Щоденний ранковий прийом дитини в групу здійснює вихователь, який опитує батьків про стан здоров`я, оглядає гортань і шкіру, вимірює температуру у групі раннього розвитку дитини (в дошкільних - за показниками, в період карантину тощо.)
2. Не приводити до садочка дітей з підвищеною температурою тіла, кашлем та іншими симптомами захворювань. Хворі діти в дошкільну установу не приймаються.
3. Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.
4. Після перенесеного захворювання діти в дитсадок приймаються тільки за наявності довідки лікаря-педіатра з вказівкою діагнозу, довготривалості та проведеного лікування, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також з рекомендаціями щодо індивідуального режиму кожній дитини.
5. Ранковий туалет дітей повинен проводитися вдома: батьки зобов`язані приводити дитину в дошкільний заклад чистими, охайно та по сезону одягненими.
6. Одяг у дитячих шафах зберігається окремо: пакет для чистої білизни, пакет для брудної білизни, пакет для групового та вуличного взуття, для гребінця, головного убору, спортивної форми.
7. Не дозволяється приносити в дитячий колектив та зберігати в шафах солодощі, фрукти, іграшки та інші предмети.
8. Заборонено одягати на дітей прикраси, ланцюжки, так як все це може загрожувати життю і здоров’ю дітей, бути втраченими.
9. Приводити дитину в ясла-садок не пізніше 8-ї години ранку.
10. Забирати дитину не пізніше 16.50 год. (для батьків, які оформили заяви до чергових груп - не пізніше 17.50 год. та 18.50 год.)
11. Якщо дитина захворіла або відсутня за іншими обставинами, батьки повинні вчасно повідомити про це персонал дошкільного закладу.
14. Відправляючись у відпустку, батьки повинні повідомити вихователя.
15. Завчасно повідомити вихователя про вихід дитини в садочок після її відсутності (за добу).
16.Щодня особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не передовіряти особам, що не досягли 16 років та особам у нетверезому стані.
17. Оплату за утримання дитини в дитячому садку необхідно здійснювати до 15-го числа місяця, так як ці кошти ідуть на закупівлю продуктів харчування для дітей.
18. Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, в групі - в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам’ятати, що від доцільності одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.
19. Конфліктні ситуації вирішувати за відсутності дитини, щоб не травмувати її психіку.
20. Поважати права педагогів, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників закладу, дотримуватись морально-етичних норм і загальноприйнятих правил спілкування.
21. Комунікувати з працівниками закладу дошкільної освіти в межах їхнього робочого часу у спосіб, визначений внутрішніми документами закладу дошкільної освіти та/або узгоджений з такими працівниками.
22. Про всі зауваження щодо роботи закладу повідомляти вихователя або директора.
- Дотримуватися режиму дня, лягати та прокидатися вчасно.
- Приходити вчасно на зарядку та на заняття в дошкільний заклад.
- Вітатися з усіма працівниками ЗДО.
- Виконувати прохання вихователя, дослухатись до його вказівок.
- Якщо щось болить, сказати про це вихователю.
- Не виходити з групи без дозволу вихователя.
- Завжди пам’ятати про ввічливі слова.
- Поважати всіх своїх друзів.
- Вміти ділитися своїми іграшками.
- Не можна брати іграшки, особисті речі іншої дитини без її дозволу.
- Слухати вихователя уважно у випадку НС.
- Берегти іграшки, прибирати їх після гри.
- Під час заняття бути уважним і виконувати завдання самостійно.
- Збираючись на прогулянку, прагнути самостійності.
- Намагатися завжди виглядати охайно.
- Під час занять не можна ходити по групі без дозволу вихователя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших дітей від занять розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються освітнього процесу.
- На прогулянці слухати вихователя та бути уважним.
- Не виходити за хвіртку та ворота ЗДО.
- Не відгукуватися на пропозицію невідомих сторонніх осіб піти з ними.
- Після прогулянки акуратно складати свої речі у шафу.
- Перед прийняттям їжі обов’язково мити руки з милом.
- Здобувачі освіти допомагають дорослим прибирати посуд зі столу після вживання їжі.
- Після туалету обов’язково мити руки з милом.
- Під час прийому їжі намагатися бути охайним, не заважати іншим та не поспішати і не розмовляти.
- Під час тихої години спати та відпочивати.
- Якщо когось образив, вміти вибачитися.
- Вміти дочекатися своєї черги.
- Завжди казати правду.
- Сприймати поради та зауваження від вихователя як допомогу.
- Намагатися дотримуватися цих правил як в садочку, так і вдома.