/Files/images/0_a_lego/LEGO-Foundation-LOGO.png

З 2017 року заклад дошкільної освіти № 51 є учасником проєкту «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерствами освіти і науки України та фонду LEGO Foundation (Королівство Данії)

Проєкт «Сприяння освіті» започатковано в 2010 році, після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation(королівство Данія). Україна стала п’ятою державою у світі, що приєдналися до Програми.

Метою проєкту є сприяння розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини, зокрема компетентностей, необхідних для навчання упродовж життя та становлення педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого і дитини покладено підхід «навчання через гру».

Географія проєкту налічує 8 областей України, а саме: Київська, Житомирська, Вінницька, Запорізька, Львівська, Харківська, Дніпровська та Одеська. На сьогодні до проєкту залучено 200 закладів освіти, серед яких 34 НВК та 164 ЗДО. Також фонд розпочав співпрацю з інститутами післядипломної педагогічної освіти, зокрема Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, де в навчальні програми професійного розвитку педагогів інтегруються модулі щодо практичних шляхів реалізації підходу «навчання через гру» у закладі освіти.

На сьогодні до проєкту залучено 75 тисяч дітей та 3 тисячі педагогів. У рамках проекту Фонд забезпечує навчальні заклади ігровими наборами LEGO, проводить навчання педагогів та надає методичний супровід закладам. Ключовим у співпраці фонду та закладів є якість підготовки педагогів. Саме тому фонд має спілку українських тренерів, які пройшли навчання в Україні і Данії.

/Files/images/0_a_lego/сканирование0008.jpg

У 2015 році було випущено програму розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO», що була схвалена для використання в закладах дошкільної освіти (лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України). Програма є поєднанням українського досвіду в проєкті та передових світових досліджень і практик у галузі дошкілля. У 2014 році Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти було проведено моніторингове дослідження ефективності впровадження проекту, яке показало позитивний вплив гри з LEGO, як ключової форми взаємодії педагога і дитини в рамках проекту, – на розвиток мовлення, мислення, вміння працювати в команді та комунікувати один з одним. На сьогодні проєкт «Сприяння освіті» в Україні є одним із наймасштабніших та найглибинніших для the LEGO Foundation в цілому та одним із найперспективніших у портфоліо the LEGO Foundation.

/Files/images/0_a_lego/77111.gif

Кiлькiсть переглядiв: 0