/Files/images/baneri/vesna_2013/malchik-i-devochka.gif

Режим харчування дитини вдома

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:

Ø перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та присунути його до столу;

Ø під час прийому їжі навчати ретельно пережовувати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

Ø після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

Якщо дитина харчується в дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, врахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

Ø привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти й називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);

Ø виховувати слухняність, пошану до дорослих;

Ø заохочувати висловлювати прохання;

Ø навчати словам ввічливості.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.

Пам’ятка батькам дітей, які часто хворіють

Для забезпечення здоров’я своїх малюків батькам необхідно, обов’язково порадившись з лікарем дитини, забезпечити деякі оздоровчі заходи вдома: загартувальні заходи, збалансоване харчування, профілактичні заходи, прогулянки круглий рік, відповідний одяг дитини у приміщенні та на вулиці.
I.Загартування
1. Щоденна рухова гімнастика.

2. Обтирання шиї мокрим рушником після ранкового умивання.
3. Масаж крил носа щоранку після умивання.
4. Полоскання рота після їжі водою кімнатної температури.
5. Максимальне перебування дитини на свіжому повітрі.
6. Систематичне провітрювання кімнати.
8. Щоденне обливання ніг перед сном прохолодною водою (починати з температури води 28-30 С, поступово знижуючи до 18 С і нижче).

II. Харчування
Яблука, чорнослив, родзинки, курага, чорна смородина, капуста свіжа і квашена, цибуля, часник, буряк, шипшина.

III. Профілактика частих ГРЗ протягом 2-3 тижнів навесні і восени
1. Зрошення зіву настоєм часнику, евкаліпта.
2. Вживання настоїв лікувальних трав (суміш).
3. Лікувальні ванни (загальнозміцнювальні) з додаванням трав.
4. Масаж спини 1 раз на день після перенесеного ГРЗ. протягом 3-4 тижнів.
6. У кімнаті, де перебуває дитина, добре мати кімнатну квітку Герань, яка виділяє речовини, що вбивають мікроби і віруси.
Дітям від 4 до 7 років дозволяються прогулянки до -18 ° С.

Поради на кожен місяць року

Травень

Червень